|

We gaan vol vertrouwen door: Deel 2 van onze Zweedse trip.
Dag 3:
We starten wat later vandaag. Eerst even tanken, de hengelsportzaak bezoeken en wat boodschappen doen. Vervolgens bij de helling ligt de boot al snel in het water. We kunnen vrijwel direct beginnen met vissen. Karel en Frans krijgen al snel een strike, welke jammer genoeg los schiet. Daarna is het stil. Verderop trollen er twee Noorse visboten op forel. Soms hebben ze meerdere aanbeten tegelijk.
Dan moet er toch ook snoek om die forel heen liggen? Terwijl we dit bespreken, slaat Rob zijn steunhengel krom. 40 meter achter de boot springt er een grote zilveren vis het water uit... Forel! Op de Westin Tjocke. Helaas schiet deze al snel weer los na meerdere sprongen. Lang kunnen we niet treuren... Mijn steunhengel is aan de beurt!
Weer een explosieve aanbeet, weer een zilveren vis die meters lijn neemt en springt achter de boot. Na enkele sprongen is het afgelopen. Langzaam dirigeer ik de vis naar de boot toe. Even een paar platen en weer zwemmen. De vis zwemt met moeite weg. Regenboogforel op de Pikefighter, hoe gek wil je het hebben?

Troutfighter?
Nou, het kan nog gekker. Niet veel later weer een harde aanbeet. Wederom een mooie regenboog. Dit keer op een Cisco van Musky Innovations. Zeg maar een Shad Clone maar dan in een forel print en wat minder hoog. De vis is in de kieuwen gehaakt, en heeft na de foto's moeite om weg te zwemmen. Aangezien alle noren de vissen met een gaf de boot in sleuren, en we het zonde vinden om een heerlijke lunch overboord te zetten en in het water te laten vergaan, gaat deze mee. Die komt rond een uur of 12 wel weer van pas.

Weer een knappe forel van rond de 55cm.
Het blijft verder stil. De temperatuur loopt op, de jassen kunnen uit. Het blijft zo stil dat ik besluit om lekker van de zon te gaan genieten op het dek. Net als in slaap doezel, hoor ik mijn hengel klappen in de steun. De Dingo is gegrepen, maar word te vroeg losgelaten. Ik kan weer mijn ogen sluiten... Vlak voor de lunch is dan ook Rob van de 0 af. Een snoekje van net 80cm heeft zijn spinnercombi gegrepen. We besluiten het circus binnen te halen en de forel te serveren.

Gebakken...

Maar ook de sushi variant werd geprobeerd.

Perfecte landingsplaats.
Na de lunch besluiten Rob en ik nog even wat gemarkeerde ondieptes af te tikken met Strikers en Ro-Q's. Karel en Frans gaan weer trollen. Het jerken pakt goed uit voor mij. Volop actie op de Striker. Vijf vissen binnen een half uurtje mogen de Marcraft kort van binnen bekijken. Jammer genoeg weet Rob geen vis te landen. Net als Karel en Frans... Geen stootje. We stoppen er dan ook vroegtijdig mee. Lekker uitrusten en kebab eten!

Strikes op de striker.
Dag 4:
Uitgerust staan we weer vroeg op. Nieuw meer, nieuwe kansen. Al snel konden we ze vinden en dat resulteerde in een absolute topdag. De gehele dag door gingen ze los, behalve tijdens de lunch, een trend die zich de gehele week doorzette. Ik denk dat we rond 60 aanbeten hebben gehad, waarvan we er 32 verzilverden.

Hard van onder gegrepen.

De eerste meter op de Ro-Q. Zie www.ro-qbaits.nl

Geweldig om grote vis op je zelfgemaakte aasjes te vangen.

Ingeslikte tennisbal?

Wederom succes op de aasjes van Rob.
Dag 5:
We blijven experimenteren met nieuw water. Dit maal een kleinschalige "plas", alhoewel: Voor Nederlandse begrippen nog steeds flink aan de maat. Uit eerdere ervaringen deze week weten we al snel waar de vis zich ophoud. Specifiek een kant met een ondiepte waar de wind op staat, levert ons meerdere aanbeten op. Al snel vang ik een mooie vis van 104cm. Slagroom op de taart is de 113 van Rob op een gloednieuwe X-Buster van PML. Dat geeft vertrouwen!

Veel signalen soms op 10 meter. Aas diep aanbieden was geen oplossing.

Liefhebben van de ondiepe Pikefighter.

Prachtige vis voor Rob.

Tja...
Binnenkort het derde en laatste deel van onze trip!
Gr.
Sean & Rob Views: 1485
Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6 AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com All right reserved |