Vastervik 2004 |
Dag 6 in Vastervik.
In Vastervik is er min of meer een duidelijke keuze te maken tussen de 3 verschillende gebieden. Of je gaat naar het zuiden waar de aantallen in de regel goed zijn, of je gaat naar het noorden waar de aantallen minder zijn maar de maat beter, of je gaat naar de oude baai waar de echte kanjers uit komen maar waar je zelden of nooit meer dan 10 vissen op een dag vangt.
Het noorden en zuiden was al ieder 2 x door mij bezocht, dus vandaag werd het de oude baai. Moeilijk als altijd was het de bedoeling dat we er voor 1 of 2 grote vissen zouden gaan. Om 5 uur de wekker gezet, om half 6 in de boot en om 6 uur al op de stekken. De eerste tegenvaller was dat mijn dieptemeter niet goed werkte waardoor ik kansloos aan het rondvaren was. Trollen had dus geen zin. Werpen deden we achter een eiland waar de wind hard op stond te blazen. Binnen 2 worpen 2 snoeken voor mij. Dat was een goed begin. Helaas was het loos alarm. De snoek was niet los. Ik pakte nog wel een derde en een vierde en miste nog een mooie metersnoek vlak voor mijn voeten maar daar bleef het bij. Wiard kwam niet verder dan een paar missers en losschieters. Het weer was weer veel te mooi, de hele dag zon, en bijna de hele dag te weinig wind. Wind is een vereiste om goed snoek te vangen in Vastervik. Iedereen loopt met rode neuzen en strakke voorhoofden rond. Als we straks thuiskomen moet je je eerst weer voorstellen aan je vrouw of vriendin………………….
De Tukkers waren ook aan het trollen gegaan en waren ook uit op een groot succes. Na de 20 snoeken van gisteren was de ergste honger gestild en was het nu wachten op een grote klap. Die kwam helaas niet. Ook Peter en Harie gokten op wat groots in de oude baai en ook zij vingen helaas niets. Jan en Guy zijn even op de oude baai geweest en later naar het noorden gegaan en hadden ieder 2 snoeken.
Verhaal van de dag was voor Rudy en Jan die terug gingen naar het zuiden. Ze gingen er diep in en kwamen met het onwaarschijnlijke aantal van 60 snoeken terug. En het leuke was dat ze later dan ons weg gingen en ook weer eerder thuis waren. Als ze eerder begonnen waren en langer hadden doorgevist was 80 a 100 stuks gewoon mogelijk geweest.
Vanavond lekker met een groot deel van de groep bij de pizzeria gegeten, prima hap voor een prima prijs.
Guus en zijn broer gaan morgen reeds naar huis, Guus moet komende week onder het mes en heeft de extra dag rust hard nodig. Vanaf deze plek wil ik het nogmaals sterkte wensen met zijn operatie aan zijn schouder.
Morgen dus de laatste dag en dan zit het er al weer op, de tijd vliegt voorbij, een week is zo om. Een paar boten gaan de oude baai in, ik ga zelf nog een keer naar het noorden en proberen daar wat moois te vangen. Ik ga in ieder geval genieten van de zon en de mooie natuur, of we snoek vangen zien we dan wel weer.
Gegroet vanuit een warm Zweden. Dick
|
|
Dag 7 in Vastervik. Dag 7…… altijd triest om dat te moeten schrijven. Einde van de week, dat betekent gewoon dat het mooie leven in Zweden er weer even op zit. Dan ga je alweer aan huis denken. Aan de gewone dingen in het leven, geen snoeken maar werken. Geen MacDonalds maar gewoon gekookte aardappelen. Geen elanden op de weg maar gewoon weer in de file op de A12, de A2 en de A28. Geen gekijk naar je GPS maar gewoon op de automatische piloot naar je werk sturen met je duffe kop. Niet vol spanning naar het weerbericht kijken omdat je toch niet kan vissen. Ach ja, het is niet anders, we hebben een mooie week gehad tot aan dag 5 en wie weet wat dag 6 nog zou brengen. Omdat we de avond al zouden opruimen voor de terugreis van zaterdag
besloten we om dan in ieder geval de bruikbare uren goed te benutten.
Om half 6 liep de wekker dan ook af en rond 7 uur vaarden we richting
het noorden naar de stekken. Na een dik half uur varen bereikten we
de plek die we wilden bevissen maar daar gebeurde niet veel. 1 klein
snoekje voor mij was de beloning voor een lange drift. Vol gas naar
plek nummer 2 waar Wiard op dinsdag een mooie meter ving. Ook daar
was het slecht. 1 snoek die de Guus bait van Wiard greep en los schoot.
Was jammer want het was wel een beste snoek. Een half uur na de forel stond ik de darter
op de automatische piloot binnen te tikken toen ik voor de boot een
boomstam in het water op
de bodem zag liggen. Ik twijfelde wat het was. …… Snoek
of echt een boomstam……????? Ineens een grote stofwolk en
mij een illusie armer achter latend. Shit zeg ik tegen Wiard, daar
zwom een dikke meter weg. Ik gooide de darter over de plek heen waar
de snoek heen ging maar geen reactie. Ook een tweede worp die kant
op leverde niets op. Bij de derde worp was het in eens BOEM. Echt een
onwijs harde en lompe aanbeet. Ik zeg: daar zullen we haar hebben.
En inderdaad kwam er een grote snoek boven.die vervolgens meter door
mijn slip begon te zwemmen. Ik pakte het net terwijl Wiard sstond te
filmen. Wat later lag de snoek in het net. Ik viste weerhaakloos en
wilde niet de vis verspelen door de weerhaakloze darter. De vis belande
in het net en bleek 106 cm lang te zijn en lekker dik en stevig. Mijn
dag kon niet meer stuk. Mijn week Zweden zit er weer op. In juli ga ik nog een week naar Dalsland om daar de snoeken te gaan plagen. Hopelijk gaat het daar ook weer ouderwets goed. De eigen boot gaat weer mee.Ik heb er nu al weer zin in terwijl mijn onderarmen nog stijf zijn van 6 dagen jerken. Ik ga mijn neus insmeren. De vellen hangen eraan. Het weer is weer veel te mooi geweest. Bijna iedere dag felle zon en slechts 1 dag met regen en onweersbuien. Ik wens iedereen die nog die kant op gaat de komende weken veel succes, ook wens ik Guus sterkte bij zijn schouderoperatie die hij op maandag zal ondergaan. Gegroet vanuit Nederland……… kon ik nog maar wat anders schrijven……… Dick
|
Dat Dick niet alleen snoek vangt is duidelijk. Menig vliegvisser doet een moord voor zo'n forel!!
Een prachtige vis van 95 cm, gevangen op?? Jawel.. Weer een Divani Darter!! 106 Zweedse schone centimeters aan een dreg.
Maar ook de Captain laat zien dat hij meters kan vangen. Met deze mooie vis van 104 cm zet hij de stand op 2-2.
Dezelfde Darters na 6 dagen gemarteld te zijn door Dick en wat Zweedse, tot de tanden gewapende, dames. Dirk, dezelfde kleuren graag!!
|